LACiVERT

LACIVERT

Ucuncu goz cakrasinin rengi olan lacivert yuksek titresimli bir renktir, hem yapici hemde yikici gucu temsil eder. Sezgileri guclendirir ve problem cozmeye yardim eder, dolayisiyla karar alma durumlarinda bu renk kullanilabilir.

Mavinin diger koyu tonları gibi lacivert de, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların giderilmesinde cok etkin bir yere sahiptir. Bu rengin en onemli etki alanları kas cakrası bolgesinde bulunur. Dolayısıyla da, soz konusu çakrayla bağlantılı tüm fonksiyonların dengelenmesi ve bir düzene kavuşturulmasıyla ilgilidir. Ayrıca lenf ve salgı bezleriyle birlikte, vucuttaki bagısıklık sisteminin guclenmesini saglar. Bu rengin enerjisi cok iyi bir kan temizleyici oldugu icin, vucudun toksinlerden (mikropların urettigi zehirlerden) arınmasını kolaylastırır. Beynin her iki yarıkuresi arasındaki uyum, yine lacivertin olusturdugu olumlu etkilerdendir. Bu renk, yuz ile ilgili (goz, kulak, burun, agız,sinusler gibi bolgelerin) tum rahatsızlıkların tedavisinde, rahatlıkla kullanılabilir.
Bunlara ek olarak, lacivertin yatıstırıcı ve dinlendirici yanından soz etmek de dogru olur. Ornegin meditasyonla ilgilenen kimseler, seanslar esnasında bu renge geniş olcude yer verebilirler. Cunku mavinin koyu bir tonu olan bir lacivert, bilincaltı duyguları ve sezgiyi guclendirici bir etkiye sahiptir. Insanlarin sizi fark etmemeleri ve rahatsiz etmemeleri icin de lacivert kiyafetler tercih edebilirsiniz. Bulundugunuz ortamda veya kıyafetlerinizde laciverde gereginden fazla yer vermenin yaratacagı olumsuz etkiler, yogun bir depresyon hali veya toplumdan soyutlanmıslık duygusudur.

Ne zaman Kullanilmalidir?

-Kulak
-Burun
-Goz rahatsizliklari

Ne zaman Kullanilmamalidir?

Lacivertin kullanilmasinin sorun teskil edecegi hicbir durum belirlenmemistir, fakat tum renkler muhakkak dengeleyici rengi ile kullanilmalidir aksi taktirde kullanilan rengin negatif etkileri belirir.

Daha fazla bilgi icin terapistlerimize danisabilirsiniz.

KKTC: 0090 533 835 24 73
UK: 0044 788 245 10 11

Leyla Cag
Colour Therapist (BSYA Col.)

Benzeri Konular:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

YORUMLAR

Tavsiye Edilir

FREKANSIMIZI YÜKSELTMEK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ?

Enerji Alanınızı Birikimlerden Temizlemek Frekansınızı Yükseltir  Işığınız bir elekten geçer gibi parlar, siz bu ışığın …